Wouter Koolmees


Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Drs. W. (Wouter) Koolmees is van 1999 tot 2003 consultant/onderzoeker Arbeidsmarkt en sociaal beleid bij het Nederlands Economisch Instituut (nu Ecorys) in Rotterdam. Daarna heeft hij verschillende functies bij het ministerie van Financiën, waaronder plaatsvervangend hoofd Bureau Beleidsvoorbereiding bij de Inspectie der Rijksfinanciën. Van 2009 tot juni 2010 is hij hoofd van de afdeling Begrotingsbeleid van het ministerie.

Wouter Koolmees wordt op 17 juni 2010 Tweede Kamerlid voor D66. Hij is woordvoerder Financiën en Wonen. Daarnaast is hij vicefractievoorzitter.

Op 26 oktober 2017 is Wouter Koolmees benoemd tot minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte III.

Op 1 november 2019 heeft de Koning hem belast met de hoedanigheid van viceminister-president. Op 14 mei 2020 werd hij ontheven van die hoedanigheid.